Platební metody a způsoby dopravy

Jaké jsou nejčastější platební možnosti a způsoby dopravy, které nabízí prodejci hasicích přístrojů? Od běžných až po netradiční. Pojďme se na to podívat.

Platební metody:

Online platební kartou

V České republice je čím dál více oblíbená online platba kartou. Pro maloobchodní prodej bude tento způsob platby naprosto zásadní. Pro B2B segment bude spíše stále dostupnější platba převodem.

Bankovní převod

Firmy raději preferují stále platbu bankovním převodem, protože je to snadnější pro účetnictví. Především pokud firma disponuje účty v jiných měnách – především v Euru. Mnoho fyzických osob ale také používá tuto metody, hlavně když jim eshop vygeneruje na faktuře QR kód, nebo pokud umožní rychlou online platbu přes internetové bankovnictví.

Platba při převzetí (dobírka)

Dobírka postupně upadá. Lidé čím dál méně platí hotově a pokud si nechají poslat zboží na dobírku, většinou se jedná o objednávku z ne úplně důvěryhodně vypadajícího obchodu. U hasicích přístrojů se většinou jedná o větší částky a tak někteří zákazníci mohou preferovat platbu až opravdu bude balík u jejich dveří.

Způsoby dopravy

Vyzvednutí na prodejně

Pokud si objednáváte hasicí přístroje z e-shopu, který má hustou síť prodejen, nejsnadnější a nejlevnější bude si objednávku vyzvednout přímo na jejich prodejně. Ale málo který prodejce má prodejnu v každém větším městě, proto možná budou lepší další varianty

Doručení kurýrem

Asi jedna z nejoblíbenějších metod u cenných zásilek, jako jsou hasicí přístroje. Je důležité, aby obchodník označil balík značkou „křehké“, poté můžete mít trochu lepší předpoklad v tom, že kurýr si bude dávat na balíček větší pozor.

Vyzvednutí na výdejním místě

U menších zásilek je možné použít i výdejním místa kurýrních služeb jako je Uloženka, Zásilkovna, apod. Jedná se o levnou možnost a pokud máte nějakou výdejnu po cestě z práce, můžete se zde zastavit a nemusíte se nahánět po městě s kurýrem.